Azyle (sztuczne wyspy)

Azyle dla pieszych

Azyle dla pieszych znane także jako sztuczne wyspy, poprawiają bezpieczeństwo na drogach przy przejściach dla pieszych, gdyż zapewniają doskonałą widoczność przez kierowców. Ponieważ wykorzystują elementy odblaskowe, są znakomicie widoczne w dzień i w nocy.

Sztuczne wyspy (azyle drogowe)

Sztuczne wyspy dzięki wykorzystaniu mas chemoutwardzalnych nie tracą kolorystyki nawet przez bardzo długi czas przy wielokrotnym najeżdżaniu przez samochody. Zastosowanie trzech elementów azylu pozwala na dowolne formowanie kształtu i wielkości. Konstrukcja azyli pozwala na wielokrotny montaż i demontaż.

Oprócz azyli, oferujemy słupki przeszkodowe.

Słupek przeszkodowy

Słupki takie montuje się przed azylami dla pieszych, a także przed wysepkami dla pieszych. Dzięki temu samochody z dalekiej odległości mogą rozpoznać nadchodzącą przeszkodę. Tym bardziej, że słupki okleja się folią odblaskową drugiej generacji Oralite. W ten sposób kierujący mogą zawczasu zobaczyć ostrzeżenie przed pasem rozdzielającym jezdnie czy azylem dla pieszych. Wysoka widoczność jest zapewniona, nawet jak aura atmosferyczna temu nie sprzyja. Jeśli chodzi o użyty surowiec użyty do produkcji, to została użyta technologia, która zapewnia wyjątkowo wysoką odporność na czynniki atmosferyczne i próby uszkodzenia mechanicznego.

Sztuczna wyspa może składać się z trzech elementów, mianowicie azyl wewnętrzny, azyl wewnętrzny oraz skrajny. Każdy z elementów ma wymiary 50 centymetrów na 50 centymetrów, a wysokość to 10 centymetrów. Azyl skrajny znany jako AS waży 20 kg, natomiast Azyl wewnętrzny 21, zaś azyl narożny – 17.

Zapraszamy również do pozostałej oferty naszej firmy: znaki drogowe.

Elementy