Ograniczniki parkingowe

Ograniczniki parkingowe

Ograniczniki parkingowe ograniczają najazd kół samochodu poza wyznaczony obszar, dzięki czemu są z powodzeniem stosowane do uporządkowania samochodów na parkingach, przy układaniu zwężeń dróg oraz przy zabezpieczaniu powierzchni.

 

Idealnie sprawdzają się w miejscach o dużym natężeniu ruchu np. supermarketach, garażach podziemnych, galeriach handlowych, parkingach lotniskowych.

 

Ograniczniki parkingowe montaż

Montaż ograniczników parkingowych może być wykonany na stałe lub tymczasowo za pomocą kołków rozporowych. Ograniczniki parkingowe występują w czterech kolorach: biały, czerwony, żółty, czarny.

 

Wymiary ogranicznika (D x S x W mm): 900 x 200 x 65

Zapraszamy również do pozostałej naszej oferty: szlabany parkingowe.

Elementy

Ogranicznik miejsca parkingowego – niezawodny sposób na uporządkowanie pojazdów na parkingu

Ograniczniki parkingowe, powszechnie określane również jako separatory parkingowe, to trapezoidalne konstrukcje, których stosowanie jest niezbędne wszędzie tam, gdzie ważne jest odpowiednie zaparkowanie pojazdu i ograniczenie możliwości przejazdu poza określony obszar. Ogranicznik miejsca parkingowego wydziela zatem strefę parkowania i wskazuje, do jakiego miejsca pojazdy mogą podjechać i jak głęboko mogą zaparkować, blokując tym samym możliwość wjazdu na chodnik.

Parkingowe ograniczniki przyjmują postać niedużych progów wykonanych z gumy oraz poliuretanu, które mają odpowiednie oznaczenia oraz kolorystykę ułatwiającą ich zlokalizowanie. W większości przypadków są one pokryte specjalną taśmą odblaskową, która zwiększa widoczność ogranicznika parkingowego również po zmierzchu. Konstrukcje te są dostępne w różnych rozmiarach, co umożliwia dostosowanie ich do indywidualnych potrzeb i preferencji. Przyjmuje się, że krótsze i niskie ograniczniki parkingowe są odpowiednie do wyznaczania linii końca podjazdu, natomiast te dłuższe instaluje się po bokach, pozwalając na określenie szerokości miejsca parkingowego, bez ryzyka uszkodzeń pojazdów zaparkowanych w pobliżu.

 

Ograniczniki parkingowe – rodzaje. Który model wybrać?

W sprzedaży znajdziemy kilka rodzajów ograniczników parkingowych, zróżnicowanych przede wszystkim ze względu na materiał wykonania. Do wyboru mamy:

  • ograniczniki parkingowe gumowe – wykonane są z materiałów przyjaznych środowisku, czego przykładem jest guma pozyskiwana z recyklingu zużytych opon środowiskowych. Ze względu na wysoką trwałość i elastyczność ograniczniki parkingowe gumowe zapewniają lepsze przenoszenie naprężeń powstałych podczas kontaktu z kołem samochodu oraz wyższą odporność na zmienne warunki pogodowe i czynniki chemiczne. Takie elementy nadają się do montażu zarówno wewnątrz (np. w parkingach podziemnych), jak i na zewnątrz budynków lub obiektów;
  • ograniczniki parkingowe z tworzyw sztucznych – ograniczniki PCV to zdecydowanie twardsze konstrukcje, które stanowią skuteczną barierę przed kontaktem z pojazdem;
  • ogranicznik parkingowy betonowy – jego konstrukcja wykonana jest zazwyczaj z naturalnego i gładkiego betonu, który charakteryzuje się niewielką ilością porów. Jest to produkt mrozoodporny, który bardzo dobrze radzi sobie z dużym naciskiem samochodów i zmiennymi warunkami pogodowymi. Co ważne, ogranicznik parkingowy betonowy jest impregnowany środkiem antyadhezyjnym, który przedłuża jego żywotność i zapobiega przywieraniu betonu do powierzchni opon. Ograniczniki tego typu mogą być stosowane do rozdzielania miejsc parkingowych na parkingach miejskich, w garażach oraz przy podjazdach.

 

Ograniczniki parkingowe – zastosowanie

Ogranicznik miejsca parkingowego to rozwiązanie wykorzystywane przede wszystkim podczas wydzielania miejsc parkingowych w sklepach wielkopowierzchniowych, gdzie każdego dnia ruch samochodowy jest bardzo duży. Część tego typu produktów można stosować również w okolicy zwężeń dróg oraz zabezpieczania konkretnej powierzchni. Ze względu na intensywną kolorystykę i elementy odblaskowe parkingowe ograniczniki nie tylko poprawiają płynność ruchu drogowego, ale także podnoszą widoczność w trudnych warunkach pogodowych.  

 

Ogranicznik miejsca parkingowego – montaż

Ograniczniki parkingowe są mocowane bezpośrednio do płaskiego podłoża. W związku z tym przed przystąpieniem do prac montażowych należy zwrócić uwagę na rodzaj nawierzchni oraz jej stan, tak, by móc jak najlepiej dobrać odpowiedni zestaw montażowy. W większości przypadków można skorzystać ze specjalnych zestawów montażowych ze śrubą 145 mm, która mocowana jest bezpośrednio przez dane urządzenie. Zestawy montażowe dedykowane do określonego ogranicznika parkingowego zapewniają bardzo dobre zakotwiczenie na standardowych nawierzchniach, takich jak np. asfalt, beton lub kostka brukowa. Korzystając z takiego rozwiązania, można również uniknąć błędów montażowych oraz potencjalnych problemów z użytkowaniem ogranicznika w przyszłości.

Ze względu na fakt, że ceny ograniczników miejsc parkingowych są ustalane indywidualne, zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami w F.H.U. Koralewscy, którzy udzielają szczegółowych informacji na temat naszych rozwiązań.