Separatory łańcuchowe

Separatory łańcuchowe mają szersze zastosowanie niż szyna kierunkowa, mianowicie oprócz stosowania przy robotach drogowych i szybkiej zmianie organizacji ruchu drogowego mogą być stosowane także jako krawężnik (można montować do betonu, kostki brukowej, a także ziemi).

 

Separator łańcuchowy wyposażony jest w praktyczny system łączenia, co umożliwia tworzenie łańcucha o dowolnym kształcie i długości. Dzięki wykorzystaniu elementów o różnych kolorach kontrastujących, taki separator łańcuchowy uzyskuje świetną widoczność.

 

Separator łańcuchowy można montować do podłoża za pomocą kołków rozporowych. Wymiary separatora (D x S x W mm): 580 x 155 x 160. Ponadto w ofercie mamy szlabany parkingowe.

Elementy

Separator łańcuchowy – sprawdzone rozwiązanie zwiększające bezpieczeństwa na drodze

Separator łańcuchowy to wielofunkcyjne urządzenie bezpieczeństwa ruchu drogowego, które sprawdza się w różnych sytuacjach i w wielu różnych miejscach. Ze względu na specjalnie opracowaną budowę może być wykorzystywany podczas czasowego oddzielenia powierzchni wyłączonych z ruchu (np. podczas robót prowadzonych na pasie drogowym), a także w sytuacji, gdy konieczna jest zmiana ruchu lub wydzielenie obszarów wyłączonych z ruchu na parkingu.

Elastyczna konstrukcja separatora łańcuchowego sprawia, że można go z łatwością przymocować do różnych powierzchni i pod dowolnym kątem nachylenia, dostosowując go w ten sposób do aktualnych potrzeb organizacji ruchu. Co ważne, separator łańcuchowy jest wykonany z wytrzymałego granulatu gumowego, który gwarantuje jego wysoką odporność na zmienne temperatury, opady i promieniowanie UV (separator nie pęka i nie uszkadza się w trudnych warunkach pogodowych) oraz niezrównaną wytrzymałość, nawet w kontakcie z pojazdem. Elementy separatora łańcuchowego utrzymane są w intensywnych kolorach, dzięki czemu są widoczne na drodze i zapewniają większe bezpieczeństwo ruchu drogowego.

 

Gdzie warto stosować separator łańcuchowy?

Separator łańcuchowy jest niezwykle ważny dla utrzymania bezpieczeństwa ruchu drogowego. Z jednej strony pozwala na czasowe lub stałe oddzielenie części jezdni podczas prac drogowych, a z drugiej strony umożliwia wyznaczanie nowych tras ruchu lub wygrodzenie obszarów parkingowych, co przekłada się na utrzymanie płynnego przepływu pojazdów na parkingu.

Separator łańcuchowy jest również często wykorzystywany jako zabezpieczenie ścian, filarów oraz innych elementów infrastruktury budowlanej przed uderzeniem pojazdu. Konstrukcja ta świetnie sprawdza się jako dodatkowa osłona klombów i wysepek przed najeżdżaniem samochodów, a także jako krawężnik – zwłaszcza w miejscu, gdzie nie jest możliwy montaż tradycyjnego krawężnika.

 

Jak wygląda montaż separatora łańcuchowego?

Zarówno montaż, jak i demontaż separatora łańcuchowego jest prosty i nie wymaga korzystania ze specjalistycznego sprzętu ani dodatkowego przygotowywania podłoża. Poszczególne elementy separatora można przymocować przy użyciu kołków rozporowych, które zabezpieczają całą konstrukcję przed przypadkowym przesunięciem. Dodatkowym atutem separatorów łańcuchowych jest możliwość skorzystania z nowoczesnego systemu łączenia, który pozwala na tworzenie łańcuchów o dowolnej długości i kształcie. Moduły można łączyć ze sobą pod dowolnym kątem, nawet prostopadle do siebie.