Progi kablowe

Progi kablowe ochraniają przewody elektryczny i inne różnego rodzaju kable. Znajdują one zastosowanie przy przeprowadzaniu kabli przez ulicę, doprowadzaniu okablowania do samochodów transmisyjnych, a także z konsoli na scenę.

 

Próg kablowy jest wykonany z trwałego termoplastycznego materiału opartego na PCV.

 

Doskonałą widoczność w dzień i w nocy zapewnia kontrastująca kolorystyka pokrywy w połączeniu z elementami odblaskowymi. Dzięki specjalnemu systemowi łączenia (tzw. „jaskółczy ogon”), można szybko dokonać montaży odcinków o różnej długości. Instalacja przewodów elektrycznych jest w 2 lub 3 komorach progu kablowego.

 

Po progach kablowych nie powinno przejeżdżać się samochodami. Progi kablowe służą do ochrony tylko i wyłącznie przewodów elektrycznych niskoprądowych.

Elementy

Próg kablowy – co to takiego i do czego służy?

Próg kablowy, inaczej określany jako najazd kablowy, ochraniacz kabli lub ochraniacz przewodów, to specjalna konstrukcja wykorzystywana do zabezpieczania kabli, przewodów i węży na ciągach komunikacyjnych, takich jak jezdnie, chodniki oraz korytarze. Zazwyczaj stanowi on konstrukcję tymczasową, którą można w dowolnej chwili przetransportować w inne miejsce.

Na rynku znajdziemy szeroki wybór progów kablowych, które radzą sobie z różnym naciskiem, w tym również z przejazdem samochodów (nawet tych wysokotonażowych). Biorąc pod uwagę wielkość wiązki kabla do przepuszczania, można wybierać spośród progów kablowych 1-kanałowych, 2-kanałowych, 3-kanałowych, a czasami również 5-kanałowych. Co ważne, wielkość przepustów dla konkretnego modelu również może być inna – zakłada się, że w przypadku największych progów wynosi ona 135×120 mm.

W ostatnich latach największą popularnością cieszą się progi kablowe wykonane z twardej mieszanki gumowej o wysokości 100 mm lub 150 mm, co zapewnia bezpieczny i komfortowy przejazd przez wzniesienia. Takie elementy można w prosty sposób łączyć ze sobą, dzięki czemu można uzyskać korytarz dopasowany do szerokości danego obiektu, hali oraz drogi. Próg kablowy wyróżnia się zwykle żółto-czarnym wybarwieniem i dodatkowymi elementami odblaskowymi, w efekcie czego jest on widoczny również po zmroku.

 

Gdzie należy zainstalować próg kablowy?

Próg kablowy umożliwia szybkie i skuteczne zabezpieczenie oraz ukrycie instalacji kablowych znajdujących się na drodze (np. podczas imprez masowych lub wydarzeń plenerowych) lub na posadzce (np. w przestrzeni magazynowej, na hali przemysłowej lub na planie filmowym). Tego typu elementy mogą być wykorzystywane również w celu bezpiecznego ukrycia kabli w trakcie prac tymczasowych, by zwiększyć tym samym bezpieczeństwo ruchu pieszego oraz samochodowego.

 

Próg kablowy – dlaczego warto się na niego zdecydować?

Progi kablowe to konstrukcje wykonane z materiałów odpornych na uszkodzenia mechaniczne, które charakteryzują się wysoką wytrzymałością i niezawodnością. Są one odporne na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych, dlatego też można je stosować niezależnie od warunków pogodowych. Każdy próg kablowy jest też specjalnie wyprofilowany, przez co jest dostosowany do nacisku różnych typów pojazdów, począwszy od samochodów osobowych, poprzez samochody dostawcze, aż po wózki widłowe i paletowe.

 

Próg kablowy – cena

Asortyment progów kablowych dostępnych w naszej ofercie jest szeroki, a poszczególne produkty różnią się od siebie nie tylko liczbą kanałów, ale przede wszystkim konstrukcją. W F.H.U. Koralewscy dbamy jednak o to, by każdy z naszych klientów mógł znaleźć taki produkt, który najbardziej sprosta jego oczekiwaniom. Ceny naszych progów kablowych są ustalane indywidualnie, dlatego też zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego z naszymi doradcami, którzy udzielą wszelkich informacji na temat wyceny konkretnych produktów.