Systemy parkingowe

Systemy parkingowe CAME

Systemy parkingowe DEJW

Systemy parkingowe

Systemy parkingowe to połączenie kilku urządzeń umożliwiających kontrolę wjazdu i wyjazdu na teren parkingu oraz dokonywania w sposób zautomatyzowany opłat za parkowanie. System parkingowy można wyposażyć w funkcjonalność, przystosowaną przez producenta na potrzeby indywidualnego wdrożenia.

Profesjonalne system parkingowe umożliwiają skonfigurowanie bezobsługowego parkingu.

 

Standardowa konfiguracja urządzeń wchodzących w skład systemu parkingowego najczęściej jest identyczna na wielu różnych obiektach i może wyglądać, jak opisano poniżej czynności wykonywane przez kierowcę:

 

– naciska przycisk pobrania biletu w automacie parkingowym, czyli w bileterce wjazdowej
– pobiera bilet parkingowy, na którym jest zakodowana data i godzina wjazdu (od tego momentu czas naszego pobytu na parkingu rozlicza się zgodnie z obowiązującą na parkingu stawką taryfową)
– dokonuje płatności za wykorzystany czas parkowania. Opłatę uiszcza w automatycznej kasie parkingowej, gdzie skanuje bilet i opłaca wykorzystany czas parkowania
– udaje się do samochodu po dokonaniu opłaty w celu opuszczenia pojazdem parkingu
– skanuje bilet w terminalu wyjazdowym podczas opuszczania parkingu, system weryfikuje, czy opłata została uregulowana, następnie bileterka wyjazdowa przekazuje tę informację do oprogramowania, które wysyła sygnał (polecenie) otwarcia szlabanu
– wyjeżdża z parkingu.

 

W skład systemu parkingowego mogą wchodzić następujące urządzenia: bileterka parkingowa – terminal wjazdowy, terminal wyjazdowy, szlabany parkingowe, automatyczna kasa parkingowa, system rozpoznawania tablic rejestracyjnych, system kontroli zajętości miejsc parkingowych, serwer oraz kasa ręczna.

 

Bileterka parkingowa – terminal wjazdowy

Bileterka parkingowa nazywana także terminalem wjazdowym drukuje jednorazowe bilety parkingowe i weryfikuje karty abonamentowe.

 

Terminal wyjazdowy

Terminal wyjazdowy jest to automat sprawdzający bilety parkingowe oraz weryfikujący karty abonamentowe. Terminal wyjazdowy może być opcjonalnie wyposażony w funkcję przyjmowania opłat na wyjeździe z parkingu, więc może również pełnić funkcję kasy. Płatności na wyjeździe mogą być dokonywane przy użyciu zbliżeniowych kart płatniczych lub w prostszych wersjach poprzez przyjmowanie bilonu.

 

Kasa parkingowa

Kasa biletowa parkingowa jest to w pełni niezależny automat płatniczy, który po zeskanowaniu biletu umożliwia nam dokonanie płatności za wykorzystany czas parkowania. Ze względu na swoją funkcjonalność kasa automatyczna samoczynnie akceptuje płatność bilonem, banknotami, zbliżeniowymi kartami płatniczymi, wydaje resztę, takie rozwiązanie umożliwia całkowite wyeliminowanie konieczności zatrudnienia pracowników obsługi parkingu.

 

Systemy parkingowe – funkcjonalność

Podsumowując, urządzenia systemu parkingowego wykonują analizę zajętości parkingu, kontrolują ilość biletów w terminalach wjazdowych, informują operatora o konieczności odebrania gotówki z automatycznych kas parkingowych. W przeciwieństwie do ręcznego poboru opłat za parkowanie, automatyczny system parkingowy pracuje autonomicznie. Przede wszystkim różnica polega na automatycznym wydawaniu biletów, przyjmowaniu opłat i weryfikacji biletu na wyjeździe przez terminal wyjazdowy. Godne uwagi jest jednak również to, że użytkownik może samodzielnie przedłużyć w kasie parkingowej swoją kartę abonamentową lub wykupić bilet zagubiony.

 

W naszej ofercie posiadamy systemy parkingowe firmy CAME i firmy DEJW.

Oferowane systemy parkingowe są dostępne dla Klientów w atrakcyjnych cenach. Szczegółową wycenę systemu parkingowego każdorazowo poprzedzamy wizytą na miejscu wdrożenia oraz omówieniem specyfiki obiektu i potrzeb Klienta. Z tego powodu każdy projekt wyceniamy indywidualnie z uwzględnieniem oczekiwań Klienta.

Obiekty, na których można wdrażać systemy parkingowe to:
– lotniska
– szpitale
– obiekty handlowe, jak centra handlowe, supermarkety
– uczelnie
– obiekty użyteczności publicznej

 

Bileterki, szlabany i kasy parkingowe zapewniają sprawne funkcjonowanie parkingu od strony technicznej. Natomiast zasady korzystania z miejsc parkingowych Klient zawiera w indywidualnym regulaminie parkingu. Właściciel, zarządca lub operator parkingu ma obowiązek zapewnienia użytkownikowi możliwość zapoznania się z regulaminem przed wjazdem na teren obiektu.

Świadczymy usługi na terenie województwa śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego, lubuskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego, mazowieckiego, podlaskiego, warmińsko mazurskiego, kujawsko pomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego, dolnośląskiego, opolskiego, a także w okolicach.

Systemy parkingowe – nasze serwisy:

 • systemy parkingowe Katowice,
 • systemy parkingowe Wrocław,
 • systemy parkingowe Łódź,
 • systemy parkingowe Warszawa,
 • systemy parkingowe Gdynia.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami o szlabanach i innych urządzeniach na podstronach naszej witryny.

Popularne szlabany z serii GARD do 2,5 i do 4 metrów szerokości są stosowane do kontroli wjazdu na tereny osiedli mieszkaniowych. Ich cechą charakterystyczną jest szybkość zamykania i otwierania, dzięki czemu są idealnym rozwiązaniem na obiektach przemysłowych, gdzie wystąpuje wysokie natężenie ruchu.

Szlabany parkingowe oferowane przez naszą firmę nie wymagają żadnych specjalnych przygotowań. Ponadto są zgodne z obowiązującymi standardami współczesnej inżynierii systemowej. Szlabany mogą być przystosowane do montażu lewostronnego oraz prawostronnego – w zależności od życzenia klienta. Natomiast w miejscach narażonych na silnne podmuchy wiatru dobrze spisują się szlabany GARD4 (do 3,75 m. szerokości). Jest to nowy produkt na rynku, który został wyposażony w zaokrąglone krawędzie. Dotyczy to zarówno obudowy, jak i akcesoriów. Eliptyczne ramię maksymalnie zmniejsza niekorzystny wpływ wiatru.

Przykładowa instalacja

 1. Jednostka szlabanowa GARD
 2. Płyta sterujaca
 3. Ramie aluminiowe
 4. Naklejki odblaskowe
 5. Listwa świecąca
 6. Lampa ostrzegawcza
 7. Kolumna pod fotokomórki
 8. Fotokomórki
 9. Stała podpora ramienia
 10. Pętla indukcyjna
 11. Wspornik montażowy fotokomórki
 12. Czytnik kart
 13. Kolumna pod czytnik

Szlabanem, który zapewnia szerokie ramię, jest szlaban z serii GARD8 – do 7,6 m. Wykonany został wg nowej koncepcji. Ramię takiego szlabanu może być zamontowane bez akcesoriów, z podporą podwieszaną, listą oświetlającą albo z połączeniem obu. Spotyka się także ramię szlabanu z firankami i/lub listwą oświetlającą. Gdy klient potrzebuje jeszcze szerszego ramienia, to powinien być zainteresowany serią GARD G12000 – do 12 metrów szerokości. Są to rozwiązania najwyższej klasy z powodzeniem sprawdzające się w najtrudniejszych warunkach: intensywne użytkowanie, szybka i niezawodna praca.

Od strony technicznej warto zwrócić uwagę na technologię zasilania siłowników. Dostępne są rozwiązania w wersji 230 V prądu przemiennego i 24 V prądu stałego. Te drugie są bezpieczniejsze, a pozwalają skutecznie zasilać silnik i wszystkie akcesoria niskim napięciem.

Nieistotne, który ze szlabanów przyciągnąłby Państwa uwagę, nie trzeba się martwić o jego zabezpieczenie. Zastosowany stopień ochrony IP54 zapewnia ochronę przed ciałami o wielkości 1 mm i większe, przed wnikaniem pyłu i przed kroplami wody padającymi pod dowolnym kątem, czyli przed deszczem.

W razie jakichkolwiek wątpliwości co do wyboru odpowiedniego szlabanu do własnych potrzeb, zapraszamy do kontaktowania się z nami. Pomożemy i doradzimy tak, aby byli Państwo zadowoleni z systemu parkingowego. Nasi technicy posiadają wieloletnie doświadczenie w instalowaniu, serwisowaniu i użytkowaniu szlabanów, którym chętnie się podzielą.