Roger Monos

Siłowniki ROGER MONOS4/220 i MONOS4

ROGER TECHNOLOGY – 100% Made in Italy

Roger Technology to niepowtarzalna i wyróżniająca się firma spośród wszystkich producentów automatyki wjazdowej, tworzy swoje produkty włącznie z sercem siłownika, czyli silnikiem. Producent od początku swojej działalności kładzie nacisk na rozwój i produkcję wyjątkowej, w 100% włoskiej mechaniki, z wykorzystaniem surowców żelaznych i nieżelaznych najwyższej jakości. W produkcji przekładni urządzeń marki Roger Technology wykorzystuje się jedynie stal, żeliwo i brąz. Obudowy siłowników wykonane są w formie odlewów ciśnieniowych z aluminium wzmocnionego tytanem. Technologia produkcji opiera się na zautomatyzowanych i zrobotyzowanych liniach produkcyjnych, przy jednoczesnym przestrzeganiu najwyższych standardów jakościowych.

Najbardziej strategiczny moment w życiu firmy nadszedł w roku 2010, kiedy Roger Technology stał się absolutnym pionierem w rozwoju cyfrowej technologii BRUSHLESS przeznaczonej dla napędów bram, opracowując pierwszy bezszczotkowy cyfrowy sinik oraz cyfrowy kontroler niskonapięciowy 24 V DC. Wraz z rozwojem technologii, został wprowadzony kontroler cyfrowy 36 V DC. Przełomowy i nowatorski silnik cyfrowy Brushless ze stałym polem magnetycznym, trójfazowy, zasilany napięciem sinusoidalnym z natywnym enkoderem, umożliwia bardzo intensywną pracę przy niezwykle niskim zużyciu energii, gwarantując przy tym pełną regulację wszystkich parametrów sterowania oraz bezpieczeństwo napędu. Zastosowana w automatyce Roger Technology centrala sterująca, ma za zadanie zapewnić maksymalne bezpieczeństwo automatycznego sterowania wszelkiego typu mechanizmami napędu. Centrala sterująca jest pozbawiona tradycyjnych przekaźników, a została wyposażona w rewolucyjny system kwadrantowy z tranzystorami Mosfet oraz technologię sterowania opartą na mikrosterowniku DSP.

Powyżej wymienione innowacyjne rozwiązania, zostały wykorzystane między innymi przy projektowaniu i produkcji siłowników do bram skrzydłowych serii Roger Monos.

 

Seria Roger MONOS

 

Linia produktów Roger Monos to proste rozwiązanie dzięki elektromechanicznemu, teleskopowemu motoreduktorowi. Zaprojektowany do bram ze skrzydłem o długości do 4 m, przeznaczony do wykorzystania przy posesjach prywatnych i obiektach mieszkaniowych. Siłowniki Monos są proste i łatwe w montażu. Dźwignia odblokowania jest w całości wykonana z aluminium, posiada wkładkę patentową na kluczyk. System odblokowania opiera się na mimośrodzie o solidnej i mocnej konstrukcji oraz na podwójnej dźwigni, która pozwala w prosty sposób odblokować automat. Osłona teleskopowego ramienia jest wykonana z malowanej proszkowo stali, a trzon ze stali nierdzewnej AISI 304 o średnicy 32 mm. Tylne i przednie konektory widełkowe są odlewane z wysokorezystencyjnych stopów aluminium i są mocowane do bramy stalowymi, przykręcanymi uchwytami z regulacją. Mechaniczny układ napędowy produktów serii Roger Monos opiera się na pracy stalowej śruby ślimakowej o średnicy 18 mm i napędowej przekładni zębatej z brązu aluminiowego.

Decydując się na produkty serii Monos do wyboru mamy napędy z silnikiem Brushless 24V D.C. lub napęd z silnikiem tradycyjnym 230 V AC. Napęd z zastosowaniem silnika bezszczotkowego przeznaczony jest do intensywnego użytkowania, nawet do 700 cykli na dobę. Przekładnie obu modeli wykonane są ze stopów metali i nie posiadają plastiku, teflonu czy nylonu. Możliwość wysprzęglenia siłowników przy użyciu kluczyka. Centrale sterujące bez przekaźników. Napędy charakteryzują się wysoką estetyką pracy i bardzo niskim zużyciem energii.

 

DANE TECHNICZNEMONOS4/220MONOS4
Zasilanie sieciowe230 V AC230 V AC
Zasilanie silnika230 V24 V
Moc znamionowa200 W200 W
Częstotliwość użytkowania30%intensywne
Siła2400 N2200 N
Temperatura pracy-20°C/+55°C-20°C/+55°C
Stopień ochronyIP43IP43
Typ motoreduktoraNieodwracalnyNieodwracalny
Prędkość1,66cm/s2,1 cm/s
Czas otwarcia do 90°24 s19-35 s
Skok400 mm400 mm
Centrala sterującaH70/200ACB70/2DC
Enkoderwbudowany cyfrowy + magnetyczny cyfrowy Sensored, 48 impulsów na obrót
Ilość cykli na dobę700
Waga produktu8,5 kg7 kg